Jaki rodzaj podłogi wybrać do kuchni?

Remont nie jest najprzyjemniejszą sprawą – kombinujemy jak tutaj dogodzić drugiej osobie (o ile mieszkamy z kimś), staramy się też by nam się podobało, jak i przede wszystkim chcemy by cała operacja remontu zamknęła się w jak najniższym koszcie. Nie inaczej jest gdy musimy położyć podłogę w kuchni. Na jakie aspekty zwracać uwagę, czego pilnować? Tego dowiecie się z naszego artykułu do którego serdecznie zapraszamy.

Umiejętnie dobierz rodzaj podłogi

Pamiętaj, pomysł na podłogę w kuchni to mocno osobista sprawa. Bardzo łatwo mówi się “wybierz to, to będzie dla Ciebie odpowiednie”, jednak temat jest o wiele bardziej skomplikowany niż Ci się wydaje. Przede wszystkim liczy się to, jaki masz metraż kuchni oraz to, czy chcesz ją urządzać w określonym stylu. Jeżeli jesteś młodą osobą, na dorobku, która wiele czasu spędza poza domem i nie przykłada wielkiej wagi do tego jaki styl będzie obowiązywać w tym pomieszczeniu i raczej kieruje się prostotą, to warto zastosować styl minimalistyczny, który charakteryzuje się maksymalnym wykorzystaniem niewielkiej liczby przedmiotów znajdującej się w kuchni. Białe ściany oraz jasne meble mają charakteryzować wielkie przestrzenie dzięki umiejętnemu rozmieszczeniu mebli i właśnie takich barw.

Przechodząc już stricte do tematu zastosowania odpowiedniej podłogi, to przy wariancie oszczędnościowym warto wybrać wykładzinę PCV, która już nie jest tak słabej jakości jak kilkanaście lat temu kiedy to potrafiła odchodzić od podłoża i bardziej wadzić, niż cieszyć nasze oczy. Wykładziny te mają atesty przeciwpożarowe, jak i antypoślizgowe dzięki czemu chodzenie po takiej podłodze jest przyjemne i mamy pewność, że nie wywrócimy się idąc z gorącym posiłkiem. Najtańsze wykładziny możemy kupić już od około 20 zł/m2 co jest naprawdę dobrą ceną. Dla przykładu płytki podłogowe kosztują ponad 2 razy drożej, więc wariant oszczędnościowy, który zastosujemy ma swoje odzwierciedlenie.

Pamiętaj, nie żyj ponad stan i dobieraj rozwiązania na Twoją kieszeń!

 

Możesz również polubić…