Remont-konieczna rewolucja

Często nielubiany, odwlekany z miesiąca na miesiąc, kojarzący się z trzęsieniem ziemi i powodujący podobny, co owo trzęsienie bałagan. O czym mowa? O remoncie.
Remont może być rewitalizacją starego domu czy mieszkania, jak również przemianą domu czy mieszkania ze stanu surowego, do stanu „pod klucz”. Może także być delikatna metamorfozą, taką jak malowanie ścian, lub odświeżaniem podłóg, lub wręcz rewolucją-gruntowną przebudową pomieszczeń, wymianą stolarki drzwiowej i okiennej, kładzeniem nowej podłogi… Niezależnie od tego, który z wariantów nas czeka warto zacząć od zrobienia planu.

 

Plan remontu, to ustalenie jakie prace musimy wykonać, a następnie ustalenie kolejności prac. Przyjęło się, że zaczynamy od prac najcięższych, na tych kosmetycznych kończąc. Kolejny krok, to kosztorys, który powinniśmy spisać na spokojnie, bez pośpiechu, dając sobie czas na zastanowienie się jaki mamy budżet i na co możemy sobie pozwolić.
Kolejnym ważnym krokiem jest szukanie wykonawców. Tu z pomocą przyjdzie Internet-wpisujemy w wyszukiwarkę na przykład remonty w Poznań, dzięki czemu znajdziemy ogłoszenia wykonawców. Wart poczytać opinie o firmie, która nas interesuje, przejrzeć zdjęcia wykonanych remontów oraz zapytać o uprawnienia.
Remont robiony przez specjalistów to rozwiązanie lepsze niż ten samodzielny, przede wszystkim będzie on krócej trwał, oraz pomoże uniknąć błędów, które w przypadku remontu bywają bardzo kosztowne.

 

Możesz również polubić…