Hydroizolacja-zabezpieczenie piwnic

Decydując się na dom z piwnicą powinniśmy wiedzieć, że nasza piwnica jest stale zagrożona zawilgoceniem. Jak się przed tym chronić?
Zawilgocenie piwnicy to bardzo duży problem, ponieważ przeszkadza w wykorzystywaniu ich w pełni, oraz poprzez obciążenie wilgocią może zagrażać substancji budowlanej. Woda niszczy materiały budowlane, ponieważ niektóre ich składniki się w niej rozpuszczają, inne z kolei ulegają przez nią korozji. W wodach gruntowych, które są właśnie dla piwnic najgroźniejsze znajduje się ponadto wiele agresywnych związków chemicznych, przez które substancje budowlane ulegają naruszeniu.

 

Zły wpływ na kondycję materiałów budowlanych mają także po prostu warunki atmosferyczne-naprzemienne namakanie i wysychanie, zamarzanie i odmarzanie.
Oprócz wód gruntowych, które na pewnej głębokości występują w sposób ciągły, piwnice zagrożone są także opadami deszczu, które mogą spowodować podmakanie, lub nawet zalewanie.
Hydroizolacja piwnicy może być stosowana od wewnątrz, bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji w fundamenty domu. Z kolei zewnętrzna hydroizolacja piwnicy zabezpiecza zewnętrzną powierzchnię ścian fundamentowych przed wodą.
Wilgotne lata i inne anomalie pogodowe mogą przysporzyć właścicielom piwnic wiele kłopotów, dlatego warto się zabezpieczyć poprzez odpowiednią hydroizolację piwnic.

 

Możesz również polubić…