Domy szkieletowe-szybko i solidnie.

Kiedy decydujemy się na budowę domu jedną z najważniejszych decyzji jakie musimy podjąć jest ta, w jakiej technologii zostanie on zbudowany. Przez lata w Polsce budowano domy murowane, czyli za pomocą budownictwa tradycyjnego. Choć technologie murowane są nam znane od lat, oraz stale modyfikowane i polepszane, coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie domu w technologii szkieletowej.
Drewniane domy szkieletowe znane również jako domy kanadyjskie różnią się od domów murowanych sposobem w jakim są wznoszone, oraz materiałami użytymi do budowy.

 

Jednym z mitów dotyczących domów kanadyjskich jest twierdzenie, jakoby były one nieszczelne i było w nich zimno. To oczywiście nieprawda, domy budowane w tej technologii budowane są także w regionach, gdzie zimną temperatura jest niższa niż w Polsce, na przykład w Kanadzie czy Skandynawii.
Drugim mitem jest pogląd, jakoby drewniane domy szkieletowe były budowlami nietrwałymi, wręcz prowizorycznymi. Ten pogląd również nie jest prawdziwy, szacuje się, że w domu kanadyjskim można mieszkać bez konieczności generalnego remontu nawet i 50 lat.
Zaletą domów szkieletowych, którą wiele osób bardzo ceni jest szybkość ich budowy, prostota wykończenia oraz duża elastyczność jeśli chodzi o ewentualną rozbudowę w przyszłości. Jeśli więc nie chcemy rozkładać inwestycji na dłuższy czas i po prostu szybko wprowadzić się do nowego domu warto zainteresować się technologią szkieletową.

Możesz również polubić…