Stałe linki w swl

Staranność i zaangażowanie w umieszczanie unikalnych, merytorycznych i ciekawych treści, oraz estetyka na wysokim poziomie niestety nie gwarantuje nam, że na naszą stronę będzie wchodziło wielu czytelników. Kluczem do ilości ją odwiedzających jest jej widoczność w wynikach wyszukiwania i to możliwie na jak najwyższej pozycji.
W lepszej widzialności naszej strony przez wyszukiwarki pomóc nam mogą systemy wymiany linków, bowiem sieć skonstruowana Jest (dużym uproszczeniu oczywiście) w ten sposób, że im więcej na innych stronach jest odnośników kierujących na naszą stronę tym lepiej jest ona widoczna w rezultatach wyszukiwania i tym samym jest ona bardziej popularna.

 

Systemy wymiany linków dzielą się na stałe i rotacyjne. Linki stałe są, jak sama nazwa wskazuje stałe, czyli takie same na konkretnych stronach, z kolei zaś linki rotacyjne pojawiają się losowo na losowo wybranych stronach. Algorytm wyszukiwarki bada linki znajdujące się na konkretnej stronie i uważa się, że im dłużej dany odnośnik jest na stronie tym bardziej wiarygodnie wygląda, dlatego uważa się, że linki stałe są skuteczniejsze w pozycjonowaniu stron WWW.

 

Możesz również polubić…