Dlaczego Polacy lubią grać w lotto?

Gry hazardowe takie jak duży lotek, multilotek, czy zdrapki obiecujące dużą wygraną cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wygrani wielkich kumulacji są świetnym przykładem na to, że warto spróbować szczęścia. Gdy kumulacje długo nie są rozbijane, wielu graczy przestaje wierzyć w wygraną. Jednak emocje towarzyszące wizji spełnienia najskrytszych marzeń są motorem napędowym tej gry, więc na miejsce osób które rezygnują, wciąż wchodzą nowe, a matematyczne lotto statystyki przestają mieć znaczenie.

Badania mówią, że podczas dużych kumulacji gra co drugi dorosły Polak. Takie same badania przeprowadzone w innych krajach wskazały podobne zależności, więc nie mamy się czego wstydzić. Obstawianie zakładów, czy kupowanie zdrapek cieszy się większym zaufaniem niż korzystanie z oferty zakładów bukmacherskich. Dzieje się tak, ponieważ zasady tych pierwszych są bardziej przejrzyste, a już na pewno korzystanie z nich jest bardziej bezpieczne.
Przekrój graczy niezależny jest od podziałów demograficznych. Liczby skreślają i starsi i młodsi, z wyższym wykształceniem i tym podstawowym. Można więc powiedzieć, że o przystąpieniu do gry nie decyduje status społeczny, ani materialny, a czynnik psychologiczny.

 

Możesz również polubić…