Jaka waga jest odpowiednia do wzrostu?

Choć obecnie coraz częściej mówi się o tym, że samo ważenie się podczas diety nie oddaje jej prawdziwych efektów, to jednak nadal dla wielu osób jest to podstawowy wyznacznik. W jaki sposób można sprawdzić, czy masa ciała jest prawidłowa?
Indeks masy ciała potrafi odpowiedzieć na pytanie, czy jest ona odpowiednia. Do właściwego odczytu konieczne jest jednak zajrzenie do odpowiednich tabeli. Wskaźnik ten, w skrócie nazywany BMI, będzie bowiem nieco inny dla kobiet i dla mężczyzn. Według niektórych źródeł jednak samo BMI nie wystarczy do tego aby sprawdzić, czy dana dieta rzeczywiście działa. Mimo to nadal warto jest wiedzieć, czy BMI jest prawidłowe.

 

Aby obliczyć BMI niezbędna jest znajomość swojego wzrostu i wagi. Obecnie nie trzeba samodzielnie podstawiać tych wartości do odpowiedniego wzoru. BMI kalkulator pozwala na szybkie obliczenia tego typu. Ponadto przy wyniku często pokazuje się, czy jest on właściwy dla danej osoby. Do tego celu należy często podać także wiek i płeć. Decydując się na radykalną dietę należy jednak pamiętać, że konieczne jest także sprawdzenie, czy dany jadłospis nie powoduje niedoborów ważnych substancji w organizmie.

 

Możesz również polubić…