Forniry modyfikowane-egzotyka w polskich domach

Fornir to cienki płat drewna uzyskiwany drogą skrawania płaskiego. Grubość tych płatów wynosi od 0, 1 mm do 8, 0 mm. Forniry w zależności od wyglądu (który jest z kolei zależny od gatunku drewna) może być przeznaczony do produkcji oklein, sklejek, lub jako drewno warstwowe prasowane.
Forniry wykorzystywane są bardzo często jako materiał wykończeniowy płyt meblowych i jest to rozwiązanie zarówno praktyczne, jak i nadające meblom trwałości i walorów estetycznych.

 

Forniry dzielimy na naturalne i modyfikowane. Fornir modyfikowany produkowany jest ze specjalnie hodowanych, szybko rosnących drzew z afrykańskich plantacji. Naturalny materiał jest skrawany, po czym po pozbawieniu go wszelkich defektów estetycznych poddaje się go barwieniu i sklejaniu w specjalne bloki. Produkt końcowy jest podobny do fornirów pozyskiwanych metodą naturalną, jednak pozbawiony jest wad występujących w naturalnych okleinach.
Forniry modyfikowane idealnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami, posiadają powtarzalny wzór, dzięki czemu oklejone nimi meble wyglądają estetycznie i spójnie, oraz dzięki gatunkom drzew z jakich zostały wyprodukowane nadają wnętrzu egzotycznego charakteru.

 

Możesz również polubić…