Szklane stoły do salonu

Szklane meble od zawsze cieszyły się dużą popularnością i łatwością wpisywania się w różne rodzaje aranżacji. Producenci szybko zauważyli tę możliwość i zaczęli dostarczać nam projekty idealnie dopasowujące się do różnych stylów. Sprawdź jakie stoły wykonane ze szkła sprawdzają się w salonach i czym należy kierować się przy ich wyborze.

Dzisiejsze szklane stoły do salonu to niezwykle różnorodne meble, które potrafią dopasować się do każdego rodzaju gustu, każdego rodzaju aranżacji oraz potrzeb użytkowników. Sprawdź jakie stoły nadają się do stylu nowoczesnego, jakie do industrialnego, jakie do stylu glamour, a jakie odnajdą się w retro przestrzeni. Poznaj również styl, w którym szklany stół nie ma prawa zaprezentować się dobrze.

Stoły do salony wykonane ze szkła – w jakim stylu?

Szklany stół do salonu w stylu nowoczesnym to jedna z najpopularniejszych propozycji, po którą sięgamy od lat. Mebel zazwyczaj wyróżnia się futurystycznym kształtem, minimalizmem oraz łatwością w utrzymywaniu czystości. Dodatkowo, szklany blat bardzo często połączony jest z metalowymi nogami.

Szklany stół do salonu w stylu industrialnym podobnie jak w przypadku stołu nowoczesnego, bardzo często składa się z metalowej ramy oraz szklanego blatu. Tego rodzaju mebel odznaczają się dużą surowością, a rama zazwyczaj lakierowana jest na kolor czarny.

Szklany stół do salonu w stylu glamour to mebel niemalże w stylu arystokratycznym. Tutaj szkło połączone jest z kryształami oraz świecidełkami. Taki mebel idealnie komponuje się z włochatymi bądź welurowymi krzesłami oraz designerskimi dodatkami.

Szklany stół do salonu w stylu retro to zazwyczaj szklany blat oraz piękna, metalowa, zdobiona rama. Taki mebel to prawdziwy rarytas dla miłośników stylu retro.

Gdzie stół wykonany ze szkła się nie sprawdzi?

Szklany stół nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem do salonu w stylu skandynawskim. Tutaj znacznie lepiej sprawdza się drewno oraz jednolite kolory. Szklany blat odbiega nieco od charakterystyki takiego wnętrza.

Możesz również polubić…