Płyty OSB w Twoim domu

Jeżeli szukamy nowoczesnego i sprawdzonego materiału konstrukcyjnego do remontu lub budowy mebli, to płyta OSB może być strzałem w dziesiątkę. To materiał, który doskonale sprawdzi się w wielu aspektach w domowych lub przydomowych pracach. Pierwszym zastosowaniem tych płyt może być konstrukcja klasycznych mebli. To alternatywa dla desek lub litego drewna, która jest bardziej atrakcyjna cenowo i jednocześnie może wnieść do wnętrza wyjątkowy charakter. Z płyt OSB możemy tworzyć meble we własnym zakresie lub kupić gotowe modele.

Najpopularniejsze meble z płyt to regały, które można wykorzystać w domowej bibliotece lub w warsztacie. Umieszczenie przedmiotów w porządku oraz z łatwym do nich dostępem to główne zastosowanie regałów, a płyta OSB doskonale się tu sprawdzi. Nowoczesne i naturalne odcienie drewna sprawiają, że nasze wnętrz od razu się wzbogaci. Materiał ten jest również wdzięczny pod kątem obróbki, dlatego z powodzeniem możemy go formować, docinać oraz malować. Z płyt OSB powstają również estetyczne fotele, kanapy lub szafki.

Jak jeszcze wykorzystać płyty OSB w swoim domu?

Drewnopochodne płyty OSB wykorzystywane są również jako materiał do obłożenia sufitu lub ścian. Jeżeli jesteśmy kreatywni i lubimy oryginalne wykończenie wnętrza, to możemy jedną ścianę pozostawić oklejoną plytą OSB, co będzie ciekawym zabiegiem dekoracyjnym. Materiał ten sprawdza się również jako podkład pod podłogę lub jej główny składnik, w zastępstwie płytek lub paneli. To zabieg, który najczęściej wykorzystywany jest w przydomowym warsztacie lub garażu, gdzie chcemy mieć odporne na zniszczenia powierzchnie, które nie będą drogie i jednocześnie pozostaną proste w pielęgnacji.

Płyty OSB świetnie sprawdzają się również w ogrodzie. Możemy z nich stworzyć dekoracje, domki dla ptaków lub nawet domki na drzewie dla naszych dzieci. Ze względu na swoją dostępność i wytrzymałość, płyty te wykorzystywane są naprawdę w szerokim zakresie. Współczesny remont bez płyt OSB będzie na pewno trudniejszy, dlatego zawsze warto mieć je pod ręką. Z płyt możemy zbudować również ogrodową altankę lub schowek na narzędzia, dzięki czemu będą one odpowiednio zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych. Bardzo często zakres wykorzystania tych materiałów w naszym domu zależy tylko od naszej wyobraźni.

Możesz również polubić…