Jak wybrać segmentową bramę garażową?

Wjazd do garażu to bardzo ważny element całego domu. W obecnych czasach chyba nikt nie może sobie wyobrazić życia bez samochodu a co za tym idzie – bez garażu. Dlatego też wprowadzane są na rynek coraz to nowsze rozwiązania tak, aby coraz lepiej spełniać oczekiwania konsumentów i poprawiać im jakość codziennego życia. Jednym z takich wygodnych rozwiązań jest zdecydowanie się na zamontowanie w swoim domu segmentowej bramy garażowej. Do wyboru jest wiele różnych projektów bram, dlatego też przed zakupem warto zapoznać się z szeroką ofertą segmentowych bram garażowych.

Segmentowa brama garażowa co to jest

Segmentowe bramy garażowe to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie miejsce i funkcjonalność. Aby zamontować taką bramę, nie potrzebujemy dodatkowego miejsca ani przed bramą, ani na suficie w garażu. Mogą więc być instalowane w garażach bardziej wymagających, ale nie tylko to jest ich zaletą. Bramy tego typu zapewniają około 14 cm więcej miejsca do przejazdu niż bramy uchylne. Bramy segmentowe wykonywane są z paneli, a skrzydło porusza się wzdłuż prowadnic.

Jaką bramę segmentową wybrać?

Na rynku istnieje kilka rodzajów tego typu bram. Wybierać możemy na podstawie takich funkcji jak na przykład:

  • odporność i szczelność na wiatr
  • szczelność na wodę
  • bramy przystosowane do garaży ogrzewanych oraz tych, które nie posiadają ogrzewania.

Odpowiedni wybór bramy wpływa znacznie nie tylko na komfort działania oraz czas używalności, ale także zapewnia walory estetyczne przez długie lata. Dobrym rozwiązaniem jest wybór bramy automatycznej, jednak przed wyborem tego typu bramy należy odpowiednio przygotować garaż pod kątem instalacji elektrycznej, a także miejsc na fotokomórki. Wybór bramy automatycznej dostarcza jeszcze więcej wygody, a także jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które przed bramą mają mało miejsca i chcą szybko wjechać do garażu. Dla osób lubiących tradycyjne rozwiązania, dostępne są również bramy segmentowe ręczne, jednak są one obecnie coraz rzadziej wybierane.

Możesz również polubić…