Między garażem a podjazdem.

Niezawodna, bezpieczna, oraz ciepła-to podstawowe wymagania, jakie powinna spełniać brama garażowa. Powinna również pasować stylem do zewnętrznej elewacji budynku. Wszystkie te cechy spełniają bramy garażowe segmentowe.
Bramy segmentowe są coraz popularniejsze-trudno się temu dziwić, mają bowiem wiele zalet. Podstawową ich zaletą jest to, że w przeciwieństwie do bram garażowych uchylnych nie wysuwają się przed lico budynku, dzięki czemu nadają się nawet do niewielkich podjazdów.

 

Można też będąc w posiadaniu takiej bramy zaparkować samochód na podjeździe bezpośrednio przed progiem garażu, co nie przeszkadza w otwieraniu i zamykaniu się bramy, ponieważ jej drzwi nie wychylają się na zewnątrz, lecz otwierają się do góry.
Bramy garażowe segmentowe zapewniają lepszą niż bramy uchylne izolację cieplną, łatwiej jest bowiem uszczelnić każdy z elementów takich bram. To zaleta ważna głównie dla posiadaczy ogrzewanych garażów, oraz domów energooszczędnych.
Dzięki prowadnicom, po których poruszają się segmenty takich bram ryglowanie jest skuteczniejsze niż w bramach innego typu, dzięki czemu łatwiej jest zabezpieczyć dom przed włamaniem.
Popularność bram segmentowych coraz bardziej rośnie, dzięki czemu rośnie też wybór modeli dostępnych na rynku. Bez problemu można zatem dobrać model pasujący stylem do elewacji.

 

Możesz również polubić…