Budowa domu-droga do marzeń

Budowa domu to, z optymistycznego punktu widzenia to przygoda i wyzwanie. Jednak patrząc na sprawę bardziej realistycznie nie sposób nie dostrzec, że to także nerwy, wydatki i istny pochłaniacz czasu. Warto więc zamierzając zbudować dom dobrze się do tego przygotować, zrobić plan, przygotować kosztorys, oraz określić swoje potrzeby i możliwości. Dzięki temu łatwiej będzie przejść przez ten niestety długi skomplikowany proces.
Budowanie domu od podstaw zaczynamy od wyboru działki, a następnie od wyboru projektu domu. Ta kolejność musi być zachowana, ponieważ to do konkretnej działki dopasowuje się projekt, który musi być zgodny z planem zagospodarowania przestrzennego i planem zabudowy. Następnie staramy się o pozwolenie na budowę.

 

Kiedy już mamy załatwione wszystkie dokumenty zaczyna się czas prac ziemnych i budowy fundamentów, to czas kiedy na naszą działkę wjeżdża ciężki sprzęt i przypomina ona pole bitwy. Po tym etapie budowy wznoszone są ściany i idąc na budowę można zobaczyć już coś, co coraz bardziej przypomina dom. Po zrobieniu dachu dom osiąga stan surowy otwarty, który z upływem czasu i w miarę postępu prac przemienia się w stan surowy zamknięty, a stąd już niedaleka droga do radości z własnego domu.
Budowanie domu od podstaw zostało tu opisane w naprawdę dużym skrócie, w rzeczywistości to długi i żmudny proces, warty jednak zachodu. Najważniejszym jest dobre przygotowanie logistyczne i finansowe, które pozwoli nam na realizację nawet najśmielszych planów.

 

Możesz również polubić…